KONST / Litografier / Färglitografi 9297333
*
nr 929 7333
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
Färglitografi , Madeleine Pyk (f. 1934), 237/250, bladets mått: 69 x 47 "Brother Marx", löst blad
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2014
kl 19:14:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/12 16:33:55
1
300 kr
2/12 16:34:30
1
350 kr
3/12 02:42:53
2
500 kr
8/12 19:09:13
3
Vinnande bud
8/12 19:11:50
3
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad löst blad madeleine pyk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:26
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:56
-
7067 Färglitografi
Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58
*
Madeleine Pyk
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
nr 929 7333
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
Färglitografi , Madeleine Pyk (f. 1934), 237/250, bladets mått: 69 x 47 "Brother Marx", löst blad
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/12 16:33:55 | 1 | 300 kr |
| 2/12 16:34:30 | 1 | 350 kr |
| 3/12 02:42:53 | 2 | 500 kr |
| 8/12 19:09:13 | 3 | Vinnande bud |
| 8/12 19:11:50 | 3 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad löst blad madeleine pyk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:26 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:56 -
7067 Färglitografi
Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58



